Hangi Hocaları Dinlemeliyiz, İslamı Nasıl Öğrenebilirim?

Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?

İslam denilince akla ilk gelen Kur’an ve Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’in hayatıdır. Allah Teâlâ (Celle Celâlühü), Kur’an-ı Kerim’de hayatın bütün dallarında, Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’in sünnetine uymayı emretmiştir.

Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’ın sünnetine uymak, İslâmiyet’i daha doğru anlamanın ve daha doğru yaşamanın yegâne yoludur. Yani bu dini Peygamberimiz nasıl yaşamış, ümmetine tavsiyeleri neler olmuş gibi soruların cevaplarını bilmeli ve buna göre yaşamalıyız. Bu anlamda sünnet, dinin olmazsa olmazıdır ve Kur’an’dan kesinlikle ayrılamaz.

Şu konu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki İslam, dinimizi tam manasıyla bilmeyenlerden öğrenilmez. İnternet, televizyon, medya, sosyal medya kanalları kaynaksız, delilsiz, yalan yanlış bilgilerle doludur. Bir Hristiyan veya Yahudi kaynaksız ve delilsiz bir şekilde kasten ve bilerek İslam aleyhinde açıklamalarda bulunabiliyor. İslam’ı bilmeyen, tanımayan bireyler de maalesef bu açıklamalara bakarak İslam hakkında yanlış fikirler edinebiliyor.

Yıllar boyunca medya aracılığı ile toplumları etkileyen gayrimüslimler, bu sayede İslam hakkında hiçbir şey bilmeyenlerin aklını çok kolay bir şekilde çelebiliyor. Oysa İslam’ı gerçek bir Müslüman aracılığı ile veya kaynağından araştıran gayrimüslimler, İslam’ın hiç de medyada anlatıldığı gibi olumsuzlukları içermediğini görerek Müslüman olmaya karar veriyor.

Ülkemiz içerisinde de maalesef birçok kişi dinimiz hakkında kendi düşünceleri ile dini konuda zayıf bireylerin zihnini bulandırabiliyor. Oysa dinimizde “bence” kavramı yoktur. Her şey o kadar kusursuz ve akıl üstüdür ki aradığımız tüm cevapları yüce kitabımız Kur’an’da ve Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’in sünnetinde bulmak mümkündür.

Dini konuda zayıf bireyler, İslam’ı ehl-i sünnet hocalar aracılığı ile öğrenmeye başladığında dinimizin tüm güzelliklerini görecek, öğrendikçe kafalardaki soru işaretlerini giderecektir. İşte bu noktada İslam’ı gerçek manada öğrenmek isteyen bireyler, Kur’an tefsirlerini, Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’ın sünnetlerini bize en iyi, en doğru şekilde anlatan hocalara ulaşması gerekmektedir.

İnternet üzerinde aktif, güncel, canlı video yayını yapan ehl-i sünnet hocalarımızdan bazıları aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki listede yer alan hoca efendileri gönül rahatlığıyla dinleyebilir, kanallarına abone olabilirsiniz:

Ahmet Mahmut Ünlü Hoca Efendi(Cübbeli Ahmet Hoca Efendi)
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Haftanın Sohbeti Her Cumartesi Canlı Yayın
Kanal: >>> Cübbeli Ahmet Hoca

Prof. Dr. Mustafa Cevat Akşit Hoca Efendi
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Her Cuma Canlı yayın
Kanal: >>> CevatAksitHocaefendi

Dr. İhsan Şenocak Hoca Efendi
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Her Salı ve Cumartesi Canlı yayın
Kanal: >>> İhsan Şenocak

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Hoca Efendi
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Kanal: >>> Nihat Hatipoğlu

Muhammed Emin Yıldırım Hoca Efendi
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Siyer TV Her Cumartesi Canlı Yayın
Kanal: >>> Siyer TV

Fatih Kalender Hoca Efendi
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Kanal: >>> Fatih Kalender

Kerem Önder Hoca Efendi
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Kanal: >>> Kerem Önder
Kanal: >>> İhramcızâde İlim Yayma

Tarihçi Hoca:
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil – Tarihçi, Yazar ve Akademisyen
Hangi Hocaları Dinlemeliyiz?
Kanal: >>> Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil

Bu başlıkta hangi hocaları dinlemeliyiz, hangi hocaya inanacağız, hangi hocayı dinliyorsunuz, hangi hocalar ehlisünnet, hangi hocaya güveneceğiz, islamı nasıl öğrenebilirim soruları cevaplanmıştır.

Yayın tarihi Kategoriler Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir